Ahogy változik a világunk, úgy változik vele az életünk is. A virtuális tér lesz az új valóság.
Egyre jobban körülvesznek bennünket a digitális kütyük és ez ellen nincs mit tenni. Gyakorlatilag az online világban élünk. Weben keresztül kommunikálunk, tartjuk a meetingeinket, tippeket keresünk az egészségünk javítására és legtöbbünk az elektronikus eszközök segítségével csökkenteni tudja az őt ért stressz szintjét, kiegyensúlyozottabban, sikeresebben képes élni általuk.
Vajon boldoggá tehet-e bennünket az online tér?
Egyre valószínűbb, hogy egyet kell értenem azokkal akik az igen felé ,,húznak" vagy legalábbis a ,,részben" válasz felé. Azért használnám inkább a részben szót, mivel nem csupán jó oldala van az online világnak. Viszont olyan információk birtokába juthatunk amivel okosabbak lehetünk és így változik az életünk jobb irányba. Ezen keresztül dolgozunk, beszélgetünk, vállalkozunk és érjük el sikereink nagy részét. Érdemes átgondolni az olyan applikációk előnyeit és hátrányait, mint az Instagram, a Tiktok, a Twitter, a Snapchat, a Facebook, a Messenger és még sorolhatnám. Láthatjuk családtagjainkat akik a világ másik részén élnek, követhetik életünk pillanatait. Valójában a mai generáció nem képes a technológia nélkül élni. Bevallom én is használom az Instagramot, a Tiktokot, a Facebookot és a Messengert, de nagyon figyelek rá, hogy ne váljak függővé, ne jelentse az életem középpontját, ne éljek álomvilágban, mert amiket ott látunk, azoknak a 90 %-a egy elképzelt Photoshoppolt világ.
A virtuális edzéstől a 3d hangzást alkalmazó meditációs applikációkig
A VR (virtuális valóság) manapság nagyon elterjedt, olyannyira, hogy VR központokat hoznak létre, ahol szimulációba ülhetsz, állhatsz, feküdhetsz szemeddel a VR szemüveggel és élvezheted egy másik világ izgalmait. Nem csak a sportolóknak, de nekünk is részünk lehet otthoni VR kerékpározási élményben. Ráteszed a fejedre a szemüveget és kiválaszthatod azt a tájat amit Te szeretnél, esetleg versenyezhetsz a barátaiddal egy kerékpárfutamban. Youtube-on találsz hozzá videókat is. Azt gondolom nem tudja pótolni a természetben tett kerékpározás élményét, viszont ha valaki egy nagy városban él, mint például New York és sokat dolgozik, nem biztos, hogy van ideje elmenni egyet bicajozni. Sokkal könnyebb neki ha bent teszi ezt. Van akinek bejön, van akinek nem.
Az elektronikus dolgok konkrétan helyettesítik az embert: fordítókat használunk, hogy lefordítsa nekünk amit nem tudunk. Például a GoogleLens applikáción keresztül a mobiltelefonunk kameráját ha egy szöveg elé tesszük a telefon lefordítja azt. Hihetetlen. Természetesen nem tökéletesen, de lefordítja.
A weboldalakon ahelyett hogy telefonon kérnénk segítséget egy webes robot adja a válaszokat a kérdéseinkre és még sorolhatnám mennyi lehetőség és hátrány rejlik a technológiában.
Milyen jó dolgokra használhatjuk az internetet/technológiát?
Például blog írásra. :) Na jó, ezen kívül számos más dologra is, mint például
E-book olvasásra
Személy szerint én nem szeretem - sokkal jobban szeretem, amikor kezemben foghatom a könyvet - viszont sokat tehetünk a környezetünkért, ha e-bookot olvasunk és nem könyvet. Hozzájárulunk ahhoz, hogy kevesebb fát vágjanak ki.
Kiállhatunk nemes ügyek mellett
Adakozhatunk, tehetünk ki képeket, kampányolhatunk egy jó ügyért. Bár ezt óvatosan.
Rész vehetünk workshopokon
Az online tartott workshopok előnyei, hogy nem kell elutaznod a helyszínre. Sokszor problémát jelent, hogy részt vegyél egy rendezvényen, mivel az ország/világ másik felében van. Az online tartott rendezvényekkel ez kiküszöbölhető, viszont hátránya, hogy hiányzik a személyes kapcsolódás. Szerintem ez nagyon nagy hátrány.
A Facebook egyik előnye, hogy a legtöbb eseményt meghirdetik itt.
Hasznos applikációkat tölthetünk le
- Synctuition: Az egyik kedvenc applikációm. Nagyon jó meditációs applikáció amiben 3D hang kíséri végig az utunkat. Mindenképp próbáld ki. Annyi hátránya van, hogy fizetős, de 7 napig ingyenesen ki tudod próbálni.
- Calm - Meditate, Sleep, Relax: Ez az applikáció az elsőszámú kedvencem. Segít lenyugodni, hallgathatod az esőcseppeket ahogy földet érnek, hallgathatod a tenger zúgását, a madarak csiripelését, mindent, ami a természettel kapcsolatos. Sajnos az applikáció fizetős, viszont kövesd őket Facebookon, Instagramon és hallgasd őket Youtube-on.
- Daily Yoga: Jóga és meditáció egyben, bárkinek ajánlott.
- Street kitchen: Én különösképp szeretek új recepteket kipróbálni, új ötleteket meríteni cikkekből, weboldalakról, könyvekből. Azért is szeretem a Street Kitchen-t mivel kategorizálják az ételeket és úgy könnyebben megtalálod őket. Például, vegán, lisztmentes, húsos ételek és így tovább.
- Shazam: A zene az életünk fontos része. Én minden nap hallgatok zenét és ha nem tudom a címét, akkor a Shazam segít nekem megtalálni.
- Pinterest: Szerintem ennél jobb applikációt nem nagyon találtak még ki. Nekem ez a másik nagy kedvencem. Tele van képekkel, bármit megtalálsz rajta amit csak szeretnél, bármilyen témában. Angol és magyar nyelven is.
Versenyezhetünk
Fotópályázaton vagy bármilyen más versenyre beküldhetjük munkánkat.
Fejlődhetünk
Élményfestésen vehetünk részt vagy akár Youtube videókkal megtanulhatunk zenélni.
A e-világ jövője
Mára már a mesterséges intelligencia által meg tudjuk határozni, hogy ki mit csinál mikor és hol. A jövőben feltételezem - és olvastam, hogy mások is - képesek leszünk meghatározni, hogy egy személy mit szeretne tenni és hol lesz a jövőben. Képesek leszünk időutazni vagy esetleg más dimenziókba átlépni. Remélem, hogy nem így lesz, de a munkahelyet felválthatja az online munkavállalás, és az emberi munkaerőt pedig a digitális eszközök. Konkrétan minden természetessé válik számunkra és nem fogjuk észrevenni, ahogy a világ változik. Olvastam egy könyvet - New York 2140- amiben szépen leírják, hogy olyannyira megváltozik a világ, megemelkedik a vízszint, hogy a városok lakói felkényszerülnek a felhőkarcolók felső szintjeire, mások pedig lent maradnak. Csatornákon keresztül közlekednek az egyes ,,rétegek" között: felül a gazdagok, alul a szegények. Nagyrészt számítógépek és telefonok segítségével kommunikálnak. Most még elképzelhetetlennek tűnik és durva jövőbeli valóságnak, de vajon valóra válik-e?
Jövővel kapcsolatos filmek/sorozatok: A burok (személyes kedvencem), Lopott idő, A beavatott, Az éhezők viadala, Az emlékek őre, A sziget, West World (sorozat), Utazók, Önkivület
A bejegyzés trackback címe:
Kommentek:
A hozzászólások a vonatkozó jogszabályok értelmében felhasználói tartalomnak minősülnek, értük a szolgáltatás technikai üzemeltetője semmilyen felelősséget nem vállal, azokat nem ellenőrzi. Kifogás esetén forduljon a blog szerkesztőjéhez. Részletek a Felhasználási feltételekben és az adatvédelmi tájékoztatóban.